KAYNAK TRAKTÖRÜ

Hidroaktif, büyük çaplı boru hattı inşaatlarının ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmış yeni bir traktör tipi seri geliştirdi. Yeni traktör tipi serinin faydası, bugünün ve yarının tasarım özelliklerine odaklanmış bir makinenin en faydalı şekilde kullanılabilmesine olanak sağlaması. Kabin, operatörün manevra ortamını en iyi şekilde görebileceği şekilde yerleştirildi. Bütün traktör tipi modellerde vinç kabinden rahatça kumanda edilebilecek şekilde, makinanın önüne yerleştirilmiştir.

Elektronik olarak yönetilen yeterince güçlü motorlar sürekli 1.500 rpm veya 1.800 rpm devirle, direk olarak bağlanmış eşzamanlı jeneratöre 50 Hz veya 60 Hz güç verirler.

 

Jeneratörün dakikadaki devir sayısı ve dolayısıyla ilettiği frekans yüklenme koşullarının değişmesi durumunda sabit kalır bu da kaynak için farklı sayılardaki güç kaynaklarının açılmasının ya da kapanmasının kaynak işlemi sırasında iletilen frekans ve voltajı etkilemeyeceği anlamına gelir. Bu, kaynak hatalarını ortadan kaldırmanın ve dolayısıyla mükemmel kaynak sonuçları elde etmenin bir önkoşuludur.

 

Güçlü motor ısıtıcısı makinenin +52°C’ye kadar ortam ısılarında çalışmasına olanak sağlar. Opsiyonel olarak sunulan soğuk hava paketi ile makineyi -40°C’de bile ekin bir şekilde kullanabilirsiniz. 7 Ton kaldırma kapasitesine sahip bir vincin eklenmesiyle, traktör serisi bütün mevcut kaynak barınaklarını, hatta küçük ve orta ölçekli çaptaki boruları taşıyabilir.

 

Hidrostatik sistemle işleyen yürüyüş takımı makinenin olduğu yerde dönmesini sağlar ve yeterli yüksekliği sağlamasının yanında 30°’ye kadar eğimli zeminlerde çalışılmasına da olanak tanır. Nispeten düşük olan operasyon ağırlığı ve geniş palet pabuçları, yeni traktör serisine kendine has bir alçak zemin basıncı sağlar ve çoğu ekipmanın muhtemelen takılacağı bataklık ortamlarda dahi çalışmasına olanak tanır.

 

Isıtmalı kabin operatör için güvenlik sistemine sahiptir ve opsiyonel olarak klima ve aşırı soğuk ortamlar için yedek ısıtıcı sunulmaktadır.

 

Müşteri talebi doğrultusunda traktör modeli serisine 14 bar basınçta dakikada 975 L. iletebilen iki aşamalı piston kompresörü eklenebilir.